2-es típusú cukorbetegség és tünetei

Amit tudnod kell a 2-es típusú cukorbetegségről

Sokszor halljuk, hogy a diabétesz, vagy más néven cukorbetegség a leggyakoribb betegség típus nem csak hazánkban, de az egész világon. Sokan tévhitben élnek az egész betegséggel kapcsolatban, mert azt hihetik, hogy öröklődik, így nincsenek veszélyben. Viszont a cukorbetegségnek több fajtáját különböztetik meg, amiből a 2-es típusú cukorbetegség pont az a fajta, ami bárkinél kialakulhat.  A 2-es típusú cukorbetegség és tünetei magukért beszélnek, így érdemes körbe járni a témakört.

 

Hogyan alakul ki a 2-es típusú diabétesz?

Vannak sajnos veszélyeztetebb emberek, de tulajdonképpen bárkinél kialakulhat. Legfőbb tényezője az életmód. Ez magába foglalja az étkezések milyenségé és a testmozgás rendszerességét. Akik túlsúllyal küzdenek, egészségtelenül étkeznek, nem sportolnak és rendszertelenül folytatják életük, azoknál sokkal nagyobb a betegség megjelenésének valószínűsége.  Szintén ez a helyzet azoknál, akiket már előzetesen inzulinrezisztenciával (ami szintén a cukorbetegség egyik fajtája, gyakran az első lépcsőnek nevezik) diagnosztizáltak.

 

Melyek lehetnek a tünetek?

Sokan már rég 2-es típusú cukorbetegek, de még nem tudnak róla, mert a tünetei gyakran nem túl észrevehetők és látványosak. A következő szervezeti zavarok esetén viszont érdemes lehet kivizsgáltatni magunkat.

A folyamatos szomjúság és száraz száj érzet egy jel lehet, hiszen a vércukorszint miatt a folyadékbevitelre való igény nagyon megnövekedhet. Ezzel összefüggésben a gyakori vizelési inger már talán egyértelmű jel, de ez akkor is fenn állhat, ha a beteg még nem fogyaszt nagy mennyiségű folyadékot. A cukor kimutatható a vizeletben.

A látást és az immunrendszert is megviseli a magas cukorszint a szervezetben, ezért látásromlást okozhat, valamint a beteg fogékonyabb lesz bármilyen fertőzésre.

Abban az esetben, ha a beteg elhanyagolja a kisebb tüneteket és nem változtat az életmódján, étkezésén, akkor súlyos idegrendszeri és érrendszeri károsodást szenvedhet, ami lassan begyógyuló sebeket okoz, amelyekre jellemző a gyulladás és az elfertőződés.