logisztikai ibc tartály

Logisztikai IBC tartály „törhetetlen” műanyagból

A szállítmányozásban többféle tárolóeszköz is rendelkezésre áll, melyek célja, hogy megkönnyítsék a fel- és lerakodást a desztinációkon. A valóságban azonban gyakran nem így alakul és a tárolóeszközök nemhogy megkönnyítenék, de még meg is nehezítik a folyamatot. Cikkünkben bemutatjuk, hogy pontosan mire gondolunk, amikor korszerűtlen tárolókról beszélünk.

Logisztikai IBC tartály: milyennek kellene lennie?

Az egyik legjobb példa a szemléltetésre a logisztikai IBC tartály, ugyanis ez az egyik leggyakrabban használt tárolóeszköz a szállítmányozásban. Legtöbbször a veszélyes folyadékok szállítására és az élelmiszeriparban alkalmazzák ömlesztett alapanyagok szállítására.

Egy ergonomikus IBC tartály aljzata raklapos megoldással rendelkezik, így nem kell feleslegesen még raklapokat is alkalmazni a rakodásnál. Emellett az sem árt, ha a folyadékok (főleg a veszélyes anyagok esetében, mint a lógok, savak, tisztítószerek) dupla védelemmel is el vannak látva. Erre a legtöbbször a bag-in-box technológia a legmegfelelőbb. Ezt alkalmazza a holland Schoeller Allibert vállalat is, akik tartós műanyag szállítóeszközeikről híresek.

Sokszor azonban épp az ellenkezőjét tapasztaljuk, amikor egy gyártótól IBC tartály vásárolunk. Az elvalult, vas szerkezet miatt sokkal nagyobb lesz az önsúlya a ládának, és általában a műanyag sem a legtartósabb ezeknél a régi típusú IBC konténereknél. De akkor milyen a jó megoldás?

 

Logisztikai IBC-k a Schoellernél

A Schoeller olyan műanyagból készült, összehajtható IBC tartályokat készít, melyek tartósak, kialakításuk ergonomikus és még önsúlyuk is kicsi a PE anyaghasználatnak köszönhetően.

Nem mellesleg pedig a márka arra is figyelmet fordít, hogy tevékenységükkel a lehető legkevésbé szennyezzék a környezetet. Náluk a környezetvédelem azt jelenti, hogy gyártástól egészen az újrahasznosításig kiveszik részüket termékeik életéből. Ha egy vásárlójuk már elhasználta az IBC-ket, auro ládákat vagy összehajtogatható konténereket, akkor a cég termelőközpontjaiban gondoskodik újrahasznosításukról.

Ezt a modellt a cég el is nevezte egy igen találó kifejezéssel, a 360°-os modellel.