Követeléskezelés szolgáltatás cégeknek

Megoldás a nem fizető ügyfelek ellen

A B2B szolgáltatás területen gyakran előfordul, hogy hiába van egy szerződés, amihez tartania kell magát az ügyfélnek, a fizetés csúszik vagy egyáltalán nem valósul meg. Ez rendkívül idegesítő tud lenni, főleg ha emiatt rendszeresen vitázni is kell a szerződött féllel. Nem feltétlen kell hogy így legyen, ha nem látjuk már a vitáknak az értelmét, érdemes jogi eszközökhöz folyamodni.

Fizetési behajtás per nélkül

Kis- és középvállalatoknak igen megterhelő lehet, ha nem csak, hogy nem fizet az ügyfél, de még a megállapodott összeg behajtására is költeni kell előre. Szerencsére követeléskezelés nem csak perben történhet, hanem bíróságra való járás nélkül is megoldható fizetési meghagyással.

Ezt érdemes tudnia a fizetési meghagyásról

A követeléskezelés szolgáltatás cégeknek területtel foglalkozó ügyvédi irodákat keresheti fizetési meghagyással. Mielőtt ez az információ elrémísztené, érdemes tudnia, hogy ez esetben az ügyvédi díjak jóval alacsonyabbak, mint a perek esetében, továbbá ha sikeres az eljárás, adósa fizeti meg.

Fontos azt is kiszögezni, hogy az ügyvéd legtöbb esetben egy felszólítást küld az adósnak először, és az esetek kb. 25%-ban már ezután teljesül a kifizetés, az eljárás nélkül. Az adósok jó része jobban átgondolja a fizetőképességét, ha már látja, hogy jogi útra terelődik az ügy.

Amennyiben a fizetési meghagyás be lett nyújtva és jogerőre emelkedett, az adós kap róla értesítést. Ez alól nem bújhat ki az adós azzal se, hogy nem veszi át, akkor is érvényes lehet, ha nem kapta kézhez. Természetesen mindkét fél érdeke, hogy az adós fizessen, így érdemes úgy eljuttatni, hogy biztosan tudomást szerezzen róla.

Ha mindezek után továbbra se fizet, még érdemes lehet egy utolsó ügyvédi felszólítást küldeni, mielőtt végrehajtáshoz fordulnánk.

Végrehajtás esetén, két cég közötti adóság ügyében a leggyakoribb a bankszámláról való pénzleemelés. Magánszemélyek adóssága során előfordulhat a munkáltató megkeresése is, ez esetben az adós munkabéréből vonható le a tárgyösszeg.

Ha ezek közül egyik út se járható, végrehajtás során lehetőség van ingó és ingatlantárgyak lefoglalására is, ugyanakkor ez ténylegesen a legutolsó opció. A legtöbb adós ezt minél jobban igyekszik elkerülni, ha fizetési meghagyással kívánja megszerezni a jogos összeget, gyakran már a proceúra elején megkaphatja azt.